Nad soumrakem hippies    
     Někdy je vídám v olomoucký Ponorce. Nesou věk mýho táty, jen ty dlouhý  vlasy maj strčený za uchem, aby nerousaly po ubruse. Z repráku hraje Dunaj a podrážka klepe do rytmu jak noha kapitána Achaba podpalubím Pequodu. Nemluví se o fotbale, spíš o tom, že v Topolanech  hraje za tejden Topol  a že Sorokinova Marína je nářez. Větráky krájí dech cigár, za okny mrzne. Občas někdo zaplatí a někdo sáhne po kytaře. 

     Ivan sem patří. Dokonce tu třináct let roztáčel pivo. Pak s pinglováním praštil a teď všechno srdce věnuje svý krásný  dceři  Marušce. Je autistka.  Ivan je z kmene chlapů, co víc jednají než mluví, ale když řekne, že za komanče dostal ránu obuškem, je jasný, že dostal aspoň dvě. Vodí Marušku na kluziště, na točenou kofolu, shání pro ni dobrovolníky a na bigbítech pod širým nebem nebo třeba na olomouckým náměstí spolu tancujou pogo a je jim docela jedno, kdo se diví a kdo jen dívá.  

     Mír a láska je sice v dnešním spěchu lehce použitý zboží a taky často bejvá pod mrakem. Ani Lennonovi kluci už se nevrátěj. Ale pořád chodí světem lidi s dobrou krví v srdci a pro ně je tahle fotka.


     

10 komentářů:

 1. nadherny, cetl jsem jednim dechem,,,,SILA

  OdpovědětVymazat
 2. Krásne !!! Oboje obraz i slová !!! Ale tentokrát hlavne tie slová !!!

  OdpovědětVymazat
 3. No Franto ,jdu něco dělat,protože mi vlhnou oči,jo

  OdpovědětVymazat
 4. Tedy - jak píše Rudy - ani jsem očima neodbočil - hltal jsem to - parádní.

  OdpovědětVymazat
 5. Znám už trochu Ponorku a lidičky v ní mě vždycky fascinujou. Přes všechen ten povrchový "pach" je cítit strašná míra člověčenství.
  Jsem rád, že jsi se tak rychle zabydlel v tom našem kraji, že jsme tenkrát navštívili Ponorku...
  Těším se na další silné příběhy z undergoundu holomóckého, které jinde nezažiješ.
  Fotka to psaní výborně dokresluje.

  OdpovědětVymazat
 6. Tvé psaní ve mně probouzí touhu vidět Olomóc, jak ho ještě neznám :-) Já totiž vlastně znám z tohoto města jen Hanáckou hospodu na náměstí a to tedy žádnej andrgraund nejni. Ale zas tam dělaj dobrou kachnu. Krásný, procítěný text a k tomu možná až příliš elegantní fotografie :-)

  OdpovědětVymazat
 7. silné čtení, co jiného k tomu říct

  OdpovědětVymazat
 8. ...zde jsou slova zbytečná ...

  OdpovědětVymazat
 9. ... ako Luboš ... Veľká paráda!
  palo

  OdpovědětVymazat

Kam dál? Oblíbené příspěvky