Děkuji FilipePsal se konec vosumdesátejch let, a ač nezletilec popíjel s Kateřinou a kamarády, kteří jim pivo koupili, v hospodě U Zpěváčků. Někdo u stolu řekl, že by mohli večer zajít na Chmelnici, že to je sice takovej malej kultůráček, ale že se tam objevujou skvělý kapely. Sedli na tramvaj (jednou z ní museli vykočit a utíkat revizorovi - pokračovali pak další), a nacpali se do sálu snad ani ne pro dvě stovky lidí, takže se s Kateřinou na sebe tiskli tak, že cítili každý detaijl svých těl.
Na pódium nastoupili tři, ne o mnoho let starší kluci, uklonili se a ten ušatej zasedl ke klavíru. Zprvu za ním jen seděl, pak odhodil stoličku a na konci už seděl na klavíru a drásal si prsty o jeho struny. Sál se zdál být přeplněnej a přesto se našlo se místo na divokej tanec, ke kterému se přidali. Kateřině poletovali její vlasy na všechny strany, občas ji chytil kolem krku, ona jeho taky a políbili se... Rytmus divokej, texty pokřikoval po chvíli spolu s davem, Kateřinou a s kapelou. Dali si pár piv, jedno mu někdo vylil na tričko a na omluvu mu koupil ruma. “Neblbni, nepij to” říkala mu a on ho pak vyzvracel na chodníku.
Druhý den se dozvěděl, že ta kapela jsou P.V.O a ten, kdož zanechal klávesy rudé od krve byl Filip Topol.
Chodili pak s Kateřinou na Chmelnici častěji, vraceli se s oblibou přes park pěšky kolem jednookýho Žižky a domů přicházel se svítáním, za to však se spoustou zážitků z parku a z nově poznaných kapel...Uplynulo pár let, přestěhoval se do malého města. Kultura žádná kromě pravidelných soutěží mažoretek... Až jednoho dne v bývalé hradní šatlavě - vystoupili Psí vojáci. Nechyběl. A ani na dalších mnoha, ani na tom v malém městě posledním, kdy byli hlavní kapelou nového, dnes desetiletého festivalu.

děkuji Filipe

4 komentáře:

 1. DÍKY, Jirko....

  ...Bára mi včera řekla, že Filip musí bejt jedině v Topolím nebi...

  OdpovědětVymazat
 2. ... včera bol veľmi smutný deň ... Jirko, ďakujem za spomienku, fotku, písmo ... Filip Topol - bude stále znieť, ... v tej ničote, v tom všetkom ...

  palo

  OdpovědětVymazat
 3. Slova znamenají málo....vzpomínka zůstane!

  OdpovědětVymazat
 4. prožíval jsem to podobně... sakra, bude mi chybět...

  OdpovědětVymazat

Kam dál? Oblíbené příspěvky