Zamávám...Ne,nemávám ti, prsty dělám dva tahy, jen abych viděl. Jací jsme vlastně,Češi....V autobuse náhodou zaslechnu rozhovor jedné Slovenky a jedné polky,jedou z práce,proběhnou problémy,proběhnou nájmy a platy ale co to co si pamatuji a jako bych už určitě někdy slyšel je...,(poznají že se mi honí v hlavě myšlenky, poznají že je snad poslouchám, poznají snad že jsem Čech) poláci drží při sobě, Slováci drží při sobě, Češi jsou tak trochu jiní, zlí,závidí,pomlouvají,nepřejí a nejsou soudržní,ti co se nemají dobře jako by - když já ne tak ty taky ne. Kdybych takoví názor už neslyšel ani mi to nepřijde ale jednou mi doma Diana říkala něco podobného, nevěřil jsem jí, když nad tím tak přemýšlím...nestydím se že jsem Čech ale za to že se někdy tak česky chovám.

9 komentářů:

 1. výborné Petře, rád jsem kouknul a počatl

  OdpovědětVymazat
 2. výborné Petře, rád jsem kouknul a počatl

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Jirko a hned dvakrát :)) Já jsem se zase trochu bál psát, moc jsem přemýšlel zda to vůbec napsat, netvrdím že to tak je ale je fakt že jsem o tom přemýšlel a asi budeme trošku jiní, Čech těžko posoudí (nezaujatě). Budu se snažit být lepší .)

   Vymazat
 3. Ani se na autora dívat nemusím :-) prostě ten rukopis je znát.....všichni Češi nejsou stejní:-)

  OdpovědětVymazat
 4. "Ne,nemávám ti, prsty dělám dva tahy, jen abych viděl..."

  ...to tedy je!

  Jsem tak rád, že existuje prostor, kde může tohle vznikat a být. Úplně si poskakuju.

  OdpovědětVymazat
 5. - máš veľmi pekné videnie, páči sa mi (a nechala mi priestor ...) ...

  k písanému - ako Slovák to asi nevyriešim - "som z toho voľajaký zmätený, Herr General..." :-)), ok ...
  palo

  OdpovědětVymazat
 6. Petře, ty dokážeš čím dál víc propojovat text s obrazem, dokážeš popsat uvahy nad svoji fotkou, dokážeš ji zasadit do dalšího kontextu. To se mi moc líbí.
  Ta fotka je tak minimalisticky jednoduchá, s jednoduchým nápadem... Jo a samozřejmě musím kvitovat, že obsahuje křoví :)

  OdpovědětVymazat

Kam dál? Oblíbené příspěvky