Hledání jistot
Kdo jsem? Kdo jsou oni? Kam míříme?
V hledání si beru fotoaparát jako průvodce.
Obraz jako reakce na otázku nebo otázka samotná.
(je potřeba odpověď?)

8 komentářů:

 1. Děkuju! Zbožňuju tuhle fotku. A vítej, to tedy:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)) To mě těší. A děkuji za přivítání, je tu příjemně.

   Vymazat
  2. Ještě k těm jistotám... Poslední dobou silně ujíždím na prozách básníka Pavla Zajíčka. Tohle jsem se dočetl dneska: "Ne vše musí mít nějaké řešení, vyústění, opodstatnění."

   A potom taky, ale to už není k tématu, nicméně mne myšlenky, jdoucí tímto směrem, silně uchvacujou: "Tenkrát si možná začínal uvědomovat, že jediná možnost přežití a nekurvení se je jít si svojí vlastní cestou."

   Oboje citováno z knihy Jakoby...Svět v zrnku písku

   Vymazat
  3. Když mně to přijde jako dvě docela známá tvrzení (tím nepopírám, že je jen dobře to stále zmiňovat, s tímto poznáním souzním) - že důležité je klást si otázky a co ti přináší a kam tě vede samotné kladení těch otázek (hledání (se) a uvědomělé formování (se)). Nebrat nic jako dobré a zlé, vše je zkušenost a vede k poznání (sebe, společnosti, světa), záleží na tom, jak to zpracujeme (včetně emocí).

   Mně poslední rok se pod kůži víc zarývá, že pokud chci najít nějakou svoji životní činnost (což je jiné označení pro hledání smyslu toho, co dělám, smyslu toho, že jsem tu, určité naplnění), mám se věnovat tomu, pro co mám vášeň - v tom můžu být nejlepší a to musím vědět sama. A opakuje se to od té doby, co jsem to zjistila, všelikde (knihy, filmy, vidím to na lidech, které poznávám a kteří dělají rádi to, co dělají, lidé s vnitřní energií). Naposledy a stále dokola na to narážím v knize Rozhovory s Goethem (a že jsou před smrtí a že to stále zmiňuje, tak se odhodlávám to tedy opravdu zkusit plně). Ale já stále dělám to, co si myslím, že bych měla, cítím jakousi zodpovědnost vůči ostatním, a přitom já vím, že chci svojí činností přesahovat sebe sama, když se své vášni oddám, tak to neznamená, že budu sebestředná, tak ... to udělat. V tom je velká nejistota, ale vadí to?

   (A kdo jsou ti, na které se ohlížím?)

   Vymazat
 2. Ester, vítej! Na fotce se mi líbí práce s odrazy. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za přivítání :)) Jsem ráda, že sti odrazy líbí.

   Vymazat
 3. Vitej! Jsem rád, že jsi tu a teším se z tvého prvního příspěvku, teším se na další. Vstup velice elegantní, fotka dobrá... Díky.

  OdpovědětVymazat

Kam dál? Oblíbené příspěvky