Host NaPokraji - Zdeněk Jasanský


Před několika lety jsem na G+ založil komunitu Československá černobílá fotografie. Chtěl jsem v tý záplavě fotek z celýho světa vypíchnout domácí kvalitní tvorbu. Což se ze začátku dařilo. Autoři, kteří se tehdy přidali byli zajímaví a jejich fotky byly o něčem. Ať už se jednalo o jakýkoliv žánr či pojetí. Jedním z nich byl i Zdeněk Jasanský. Publikoval fotografie, které byly výtvarné a i s časem si udržely svojí hodnotu. Což se můžete přesvědčit níže. Bohužel skupina na G+ se s časem rozmělnila a já ji po roce ponechal svému osudu…

Pak jsme se jednoho dne, ještě spolu s Xaverem, vypravili do Olomouce na výstavu, a setkání s ním naživo bylo příjemným překvapením. Podobná krevní skupina nejen fotograficky, ale i člověčensky. Toulaní po městě a pozorování Zdeňka při fotografování pro mně bylo víc než jen setkáním se s někým z virtuálního světa.

Se Zdeňkem jsme se ještě o pár týdnů později potkali na schůzce Lanškrouského fotoklubu a živě jsme diskutovali nad fotkama ostatních.Zážitky, které ve mně tato setkání zanechala nakonec vedly k tomu, abych Zdeňka oslovil s nabídkou vystavit  fotky NaPokraji. Skromně se ošíval, ale nakonec jsem rád, že nabídku přijal. I když se dnes už ve svojí tvorbě pohybuje trochu jinde oproti zde vystaveným fotografiím, tak si myslím, že jeho výstava u nás NaPokraji nebude potěšením jen pro mně, ale i pro vás.
Příjemný pokoukání přeju.
























9 komentářů:

 1. Dobry vyber, fantasticke fotky, nadherna tvorba. Moc libi.
  Thank YOU.

  OdpovědětSmazat
 2. Výborné, hlavne tá prvá ma buchla. Tank:)

  OdpovědětSmazat
 3. Zdeňku, skvělé kusy. Ta první mne přibila do židle. Díky, že jste TOHLE s Jirkou spáchali!

  OdpovědětSmazat
 4. je na co se kpukat...-h-

  OdpovědětSmazat
 5. Skvělá volba! Ta první fotka je pro mě nej! :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Veľmi pekné, kultivované - zážitok, ďakujem!

  OdpovědětSmazat
 7. Díky všem za zájem, jsem rád, že alespoň něco zaujalo :)

  OdpovědětSmazat
 8. Výborné, líbí se mi velice velmi.

  OdpovědětSmazat

Kam dál? Oblíbené příspěvky