Pohledy jinam - Al Brydon

Nemůžu jinak, než že první pohledy jinam věnuju Krajině a Krajinářovi. Tím prvním vyvoleným je Al Brydon, ze South Yorkshiru, přesněji z okraje národního parku Peak District. Díky tomu má svoji Krajinu hned za humny a patřičně si to užívá. Jeho fotky jsem objevil někdy před třemi lety, ale o jeho vztahu ke krajině jsem toho moc nevěděl. 

Až jsem našel rozhovor, kde se Al svěřuje, jak je to mezi ním a Krajinou:

“Po dvanácti letech vrátil jsem se zpět domů a ano, krajina byla tam, kde vždycky, byla na svém místě, jak jsem si ji pamatoval. Ale zároveň zdálo se mi, jako bych ji viděl poprvé. Připadal jsem si jako návštěvník. Často jsem chodil ven, do krajiny a brzy jsem poznal, že krajina má svoje pocity a dává mi je najevo. Chtěl jsem ale znovu objevit krajinu svým vlastním způsobem. Nevzdával jsem se ve špatném počasí, ani když fotoaparát navlhnul. Nebylo to jednoduché a jako by se mně i někdo snažil zastavit. Ale vytvořil jsem si s krajinou nový život” 

Kochejte se přátelé, tak jako se chodím kochat k jeho fotkám já. 
Na jeho web vstoupíte kliknutím na fotografii
Instagram z aktuálními snímky >>>5 komentářů:

 1. Krajinu mame vsichni za humny, pred nosem, u baraku....ale ne vsichni ji vidime. Strange landscapes. Krajina je schovana za stereotype.

  Dik za predstaveni .
  Moc dobra presentation.

  OdpovědětVymazat
 2. Výborně jsi to napsal - díky.
  Tento komentář si někde uložím :)

  OdpovědětVymazat
 3. Nádhera. Některé snímky jsou až nesnesitelně krásné. Člověk jen zatají dech. Díky.

  OdpovědětVymazat
 4. To je přesně ono, jak píše Rudy. Krajinu máme všichni schovanou za humny. Velké věci jsou vždy tvořeny dějinami každodennosti. Ty stromy rostou den co den, nevidíš to, hýbou větvemi, kořeny ryjí zem. Pokaždé, když tam vstoupíš, je něco jinak a přitom, naučíš-li se ji navštěvovat, vítáte se jako staří známí. Krásné fotky to jsou...

  OdpovědětVymazat

Kam dál? Oblíbené příspěvky