Host NaPokraji - Radovan GuziurNa úvod týhle dnešní vernisáže bych klidně mohl zkopírovat text, který jsem napsal u výstavy Zdeňka Janského. Ale já jsem si řekl ne. Neudělám to. Dám vám se na něj maximálně odkaz >>>.
Radovana většina přátel zná jako Xavera. Co jsem se ním kdy bavil, tak o fotkách mluví zatraceně syrově, bez servítek, ale s respektem. To je něco, co se už moc nevidí a neslyší. Ale je díky tomu často hned jasno. Na co nějaký lajky. 
A tehleten punkáč, kterýho jsem na výstavu u nás musel přesvědčovat celkem dlouho, protože je skromnej, připravil pro následující dva týdny něco, z čeho mi spadla brada. Řekněte sami - dokázali by jste si NaPokraji někdy představit fotky dětí? No a najednou jsou tady. Nic načančaného, ale dětská bezprostřednost, důvěra ve fotografa, oči, které s námi skrz fotky komunikují. Děti, na kterých je vidět, že jsou dětmi. 
Nemá cenu, abych si tady vymýšlel další superlativy, je na vás, aby jste se podívali a sami si udělali názor na Xaverovy fotky. A klidně úplně jinej, než mám já.

Příjemný pokoukání přeju.

18 komentářů:

 1. Ta civilnost je báječná. Xavere, jsem děsně rád, žes to sem s Jirkou zavěsil. Tolik koncentrované opravdovosti jsem už dlouho pohromadě neviděl.

  OdpovědětVymazat
 2. Báječné důkazy toho, že i portréty dětí mohou být Fotografie a ne jen fotečky. Pro mě dost silná věc!

  OdpovědětVymazat
 3. moc pěkný výběr fotek Xavere, rád jsem se zastavil a přečetl i komentář k nim. Každopádně zatím znám jen dva autory dětskýc hfotografií které mě zaujaly. A Xavera konečně i osobně chlapa jednoho skvělého a vůbec dobrá práce Jirko a pekný večer všem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsme rád, že jsme se všichni sešli a viděli se naživo. Taky pěkný večer na tebe:)

   Vymazat
  2. Karle potěšení je i na mé straně. Myslím, že ta vernisáž v Omiku byla kulturně a společensky velmi prospěšná. Rád jsem poznal moravskou úderku a mám vás ještě raději:-)

   Vymazat
 4. Už jsem tady poněkolikáté a můžu na nich oči nechat!

  OdpovědětVymazat
 5. Nádherné fotografie dětí! Opravdu moc...

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné bezprostřední fotografie. Každé oči mluví, je to zážitek. Díky.

  OdpovědětVymazat
 7. Skvělé! A muselo být strašně těžké, ty fotky vybrat. Podle toho, co mám možnost vidět na FB, by to vydalo na deset výstav.

  OdpovědětVymazat
 8. Velká inspirace, díky všem zainteresovaným za príma fotogrfa, který tu vystavuje a i panu fotografovi za tu inspiraci. :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Práce Xavera se mi strašně líbí, znovu a znovu se trefuje přímo do mýho gusta.

  OdpovědětVymazat
 10. Tady vypadá svět ještě v pořádku, děti nadupaný radostí, a hlavně - VENKU! Je to skvělá série. Momentkami bych to ani nenazvala, spíš dokumentem o životě. Jsem nadšená!

  OdpovědětVymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 12. Kluci, Jirko a Františku, moc děkuju za možnost něco ukázat NaPokraji. Děkuju ti Jirko za pěkný úvod. A vám všem za vřelá slova. Vážím si toho!
  Děkuju.

  OdpovědětVymazat

Kam dál? Oblíbené příspěvky