Host NaPokraji - Hana Kučerová


Před dávnými a dávnými šesti lety, otevřel Rudy Chorvat komunitní fotoblog Showcase of Art. Jak už to tak bývá, sejdou se pak lidé, kteří se znají odjinud a lidé, kteří se teprve poznávají. Což se stalo mně a Hance. Fotoblog bohužel uskomíral, ale to nebrání tomu, aby jsme se nepotkávali dál, na jiných místech. A protože mně Hančiny fotky stále zajímají, rozhodl jsem se jí dát prostor i u nás NaPokraji.

Dokonalá infiltrace....
Nejsem fotograf.
Sama sebe bych definovala jako velmi líného příznivce fotografie. Má lenost se začala markantně projevovat se zakoupením prvního "chytrého" telefonu, který byl, dle mého zjištění, chytrý hlavně v tom, že uměl fotit. 
Pro mě v té chvíli nastalo období, kdy s sebou nemusím tahat objemnou a těžkou zrcadlovku a, nedej bože, se trápit s analogem a vyvoláváním fotek. Zároveň s leností jsem asi našla podstatu toho, co chci fotit. A tím je abstrakt přesahující do grafiky. Od malička jsem ráda malovala a focení byl takový přirozený přechod k výtvarnému vyjádření se pomocí jiné techniky. Většina mých "fotografik" je pořízena mobilním telefonem, kdy jen tak tiše sedím a čekám až za mnou světlo přijde samo a začne čarovat. 

Mrskati je budeš metlami železnými a roztříštíš je jako nádoby hliněné...


Z Odetty Odílií ....

Na Orbitě...

Přes čáru...

Květina z planety Malého prince...

Sama sladká a voňavá...

A když bylo před kostelem... 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kam dál? Oblíbené příspěvky