Pohledy jinam - Michael Jackson


Nejednou jste se mě ptali, kam na ty fotografy, které tu představuju chodím. Není to moc složité, jen se dívám kolem sebe na G+ a na Twitteru. Podobní si fotografové jsou navzájem provázáni různými odkazy, a tak jsem i přišel na Michaela. Prostě ho někdo retweetnul a mě jeho fotka zaujala tak, že jsem někdy před půl rokem navštívil jeho stránky.
Michael Jackson žije ve Walesu. Fotka, kterou jsem tehdy viděl zobrazovala studenou, syrovou krajinu, v které nelze jen tak jednoduše žít. Krajina vzniklá z dětské hry, s hukotem moře, s racky a zase zimou a chladem. 
Pak se ale jednoho dne Michael vykašlal na svůj Hasselblad, a začal vytvářet luminografie. Kresbu světlem na papír. Tady už obraz nevznikne krátkým stiskem spouště. Vzniká dlouho a výsledek je závislý na mnoha proměných. Obraz s obsahem čistého světla. Napadá mně použít i spojení interpretace světlem.

To je pro dnešek všechno, užijte si fotografie a luminografie Michaela Jacksona, na jeho stránky se tradičně dostanete kliknutím na některou z fotografií.Žádné komentáře:

Okomentovat

Kam dál? Oblíbené příspěvky