Krákoří 17

Před týdnem proběhl tradiční Krákor.
Poprosil jsem Michala Krále o pár fotek a postřehů z tohoto festivalu.
Tu jsou:

Byl jsem požádán abych napsal pár slov o letošním Krákoru. Sedím u pc a nic mě nenapadá. Co mám asi tak napsat o letošním ročníku? Byl jsem tam jeden den.
Po cestě jsem zmokl jako pes. Festival je už pár let pod Hitlerovou dálnicí v Ostopovicích u Brna, i když je to festival potulný. Jak to vše začalo?
Pokud se nemýlím, tak vše začalo v Silůvkách v roce 1998 a pak to plynulo dál do M.Krumlova, Radešína, Doubravníka a v roce 2010 festival zakotvil v Ostopovicích.
Toliko historie a zpět do součastnosti.


Po té co jsem dorazil na místo,jsem jako vždy do sebe nalil jednoho dvanásteráka a začal obhlížet terén. Moc lidí zde nebylo. To asi způsobil ten déšť. Můj favorit Paprsky inženíra Garina bohužel nevystoupí, takže jsem vytáhl foťák a začal se toulat po Krákoru.
Postupem času se na na místě začalo vyskytovat a více a více lidí.  Hudební produkce pomalu plynula  a duch Krákoru se začal pomalu probouzet.


Po čase ohlásil pořadatel vystoupení Kapely Hynkovy Zámky, která neměla vůbec vystupovat. To jsem si nemohl nechat ujít,jelikož je to moje srdeční záležitost. Po té následovalo období debat, piva, debat a zase piva.


To už se pomalu nachyloval čas mého odchodu, jelikož zaměstnavatel měl na sobotu jiné plány než já. To už je vlastně pro mě konec letošního ročníku.
Moc jsem toho nenapsal,ovšem já se radši vyjadřuji foto-cwaky.


Ps: Co se týče českého hudebního podzemí, tak jej až tak neprožívám, pár kapel mám sice rád, ale to je tak vše. Krákor má v mém srdci vyjimku. Vládne tu pohodová atmosféra. Nikdo nikoho neprudí a nakonec můžu si nechat věci kdekoliv a nikdo mě nic neukradne.V reálném světě nemyslitelné.

Tak přijeďte někdy na Krákor.......


1 komentář:

Kam dál? Oblíbené příspěvky