Host NaPokraji a vítězka soutěže na fb stránce Top fotografie (téma emoce/portrét) - Anna Rzounková Marková


Je mi 40 let. Pracuji v kanceláři. Kromě focení mě teď chytlo malování. :D Ale to mi opravdu moc nejde. Drží se mě to ale stejně, jako když jsem začínala fotit. Fotím nějakých deset let. Jsem absolutní samouk. Manžel mi vysvětlil jak s časem, clonou, iso a od tý doby jsem na foťaku na manuálu.


Jak vznikla vítězná fotografie?

Protože už takřka nefotím, a když už ano, musím mít velkou chuť, tak tenhle den byl jedním s tou obr chutí. Měla jsem po ruce jen svoje děti a ty jsou na focení zatím sdílné. Kristiána jsem se zeptala, jestli nechce jít dělat modela, a bylo. Z téhle sérky mam ještě pár fotek, ze kterých jsem měla opravdu radost.

Proč jste se rozhodla fotit? Jaký byl váš prvotní impulz?

Byla jsem na mateřský a koníček jsem v tý době neměla žádný. Pak přišla kamarádka s úžasnýma fotkama od varské fotografky, která v tý době taky začínala. Já byla nadšená. Přesně jsem věděla, že to by mě bavilo. Jeden čas jsem přemýšlela, že bych fotila ve velkým, ale z toho sešlo, protože jsem neměla chuť vytvářet nic, co se musí líbit. Chtěla jsem dělat něco jinýho, míň konvenčního. A u toho jsem tak nějak zůstala. Teď už fotím opravdu jen, když mám náladu a jen s lidma, se kterýma se znám a při focení si rozumíme. Oni ví přesně, co chci, a já vím, co si s nima můžu dovolit. A to mě baví.

Existuje nějaká osoba, která vás k tvorbě inspirovala či inspiruje? Nemusí to být jen fotograf.

Všichni a všechno. Lidi kolem mě, okolnosti. Fotky, co vídám, momenty, kdy sedím v autě a poslouchám hudbu.

Jaké jsou vaše fotografické cíle či fotografický sen?

Hledám, tápu, učím se. Teď je pro mě cíl u focení zůstat, nevzdat to.

Máte nějaký zážitek z focení, který vám utkvěl v paměti?


Já si pamatuju asi všechna focení, když kouknu na jakoukoliv svoji fotku, přesně vím, kde bylo slunce, o čem jsem debatovali. Takže vlastně každý focení je pro mě zážitek. :D


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kam dál? Oblíbené příspěvky